Alarm smogowy

Engine Tools

Install On:

Install
  • Alarm smogowy
  • Alarm smogowy
  • Alarm smogowy
  • Alarm smogowy

Description

Smog to mieszanka dymu i mgły a główną przyczyną smogu w Polsce jest spalania węgla, drewna w domowych piecach i kotłach oraz samochody i zakłady przemysłowe. Gdy na zewnątrz jest bezwietrzna pogoda, pyły i dymy zamiast ulecieć do góry, zalegają na niewielkich wysokościach i zostają tam do czasu, kiedy pogoda zmieni się na nieco bardziej wietrzną.

Smog jest bardzo szkodliwy, bo maleńkie drobiny szkodliwych pyłów zalegają w powietrzu i wraz z każdym oddechem dostają się do płuc, a następnie do krwiobiegu, skąd mogą zaatakować każdy narząd naszego ciała. Z całą pewnością smog można wiązać z nowotworami dróg oddechowych (np. rakiem płuca), astmą, z dużym ryzykiem wystąpienia zawału serca, udarów mózgu i chorób układu krwionośnego.

Najnowsze badania wskazują, iż w Polsce każdego roku na skutek chorób związanych z wdychaniem smogu umiera 48 tys. osób.

Jak można zabezpieczyć się przed smogiem?
Można wyposażyć mieszkanie w oczyszczać powietrza, stosować maski ochronne które ograniczają wdychanie szkodliwych substancji lecz przede wszystkim monitorować jakość powietrza w swojej okolicy.

Dlatego też stworzyliśmy aplikację abyś mógł być na bieżąco informowany o jakości powietrza. Non-stop zbieramy informacje z różnych czujników aby pokazać Tobie jaka jest czystość powietrza w Twojej okolicy. Wśród wielu parametrów takich jak:
– pył PM10,
– pył PM2,5,
– ozon (O3),
– dwutlenek azotu (NO2),
– dwutlenek siarki (SO2),
– benzen (C6H6),
– tlenek węgla (CO),
dodatkowo znajdziesz informacje mówiącą jaka jest jakoś powietrza. Dzięki naszej aplikacji będziesz wiedzieć, czy warto wychodzić na spacer czy też lepiej zostać w domu.

Dzięki wykorzystaniu GPS`a możemy przedstawić Tobie najbardziej trafne informacje o jakości powietrza z Twojej okolicy – nawet jeśli się przemieszczasz z domu do pracy. Możesz również samodzielnie, bez użycia GPS`a, wybrać jedną z wielu stacji badających jakość powietrza aby dowiedzieć się gdzie w chwili obecnej występuje smog i jakość powietrze jest bardzo zanieczyszczone.

Jeśli zdecydujesz się na otrzymywanie wiadomości – to będziemy przesyłać na Twój telefon informacje jaka jest jakość powietrza w Twojej okolicy. Możesz zmienić częstotliwość otrzymywania powiadomień oraz poziom od którego będziesz otrzymywać alarmujące informacje by móc zastanowić się, czy warto dzisiaj wychodzić na spacer.

Dbaj o swoje zdrowie – monitoruj jakość powietrza z naszą aplikacją i otrzymuj alerty smogowe gdy coś złego będzie się działo z powietrzem w Twojej okolicy.

What new in version: 1.8!

Array

Informations

Developer

Engine Tools

Category

Version

1.8

Size

Rating

28